S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Odmítnout vše můžete zde.

Kontakty

ImuMed CZ, s.r.o.
Vrablovec 385/32
Ludgeřovice 747 14
tel: +420 776 774 757
info@imumedcz.cz
N 49°53.03515', E 18°13.32773'

Nejprodávanější

Anketa

Kde jste se dozvěděli o našem e-shopu?

Vyhledávač na internetu 43% Reklama na internetu 19% Doporučení od známého 16% Letáček 23%

ČLÁNKY A BLOG » Články a odkazy
Co je to tejpování?

Tejpování může člověku velmi pomoci, ale musí se při něm správně postupovat.

 

Tejpováníkinezio tejp nebo jen tejp. To jsou slova, která především v posledních letech nabývají na popularitě. Lidé se o tuto fyzioterapeutickou metodu zajímají čím dál více možná i proto, že zjišťují, že tejpy mohou mít opravdu dobré výsledky. Je však důležité při tejpování dbát na několik pravidel, vybírat opravdu kvalitní produkty a vyhledávat odborníky, kteří se v této oblasti vyznají.

 

Co je to vlastně tejpování a kinezio tejp?

 

Takzvaná metoda fysio tape (u nás známá jako fyzio tejpy či tejpování) je podpůrná léčebná metoda, kdy se pomocí lepení speciálních pásek na kůži dosahuje pasivní podpory kloubů a vazů. Metody tejpování se využívá často ve fyzioterapii a ve sportovní medicíně. Jejím účelem je stabilizace kloubních struktur, prevence poškození šlach a kloubů i posílení již narušeného kloubu. Lidé tejpování podstupují buďto po úrazech, nebo v případě častého a nadměrného zatěžování či přetěžování kloubů, šlach a vazů. Díky tejpům je daná část těla udržovaná ve fyziologicky správné poloze, čímž je umožněn co nejpřirozenější pohyb, aniž by postižený kloub či vaz byl nadměrně namáhán.

 

Kinezio tejp na podvrtnutý kotník i bolavá záda

 

Kineziologický tejp (nebo také kineziotejp či kinesiotaping) je metoda využívající lepicích pásek vyrobených ze speciálního druhu tkané bavlny. Tato látka má podobné vlastnosti jako lidská kůže, je voděodolná, hypoalergenní a její účinky jsou mnohdy obrovské. Aplikací takových kineziotejpů člověk může dosáhnout celkového zlepšení funkce svalů, tlumení bolesti svalů, urychlení hojení kůže, regulace svalového napětí, zmenšení otoků či proprioceptivní stimulace. Ve tkáních se díky aplikaci tejpů aktivují rychleji ozdravné procesy.

 

Tejp působí jako „další kůže“, která oživuje funkci kůže vlastní a tím přispívá k podpoře regenerace a léčby. Pod tejpem je zvýšená látková výměna, svalové napětí je normalizováno a pohyblivost je přitom zachována. Kinezo tejp je vhodný i při bolestech zad, podvrtnutých kotnících či jako prevence před sportovním výkonem.

 

Kvalitní tejp za nejlepší ceny

 

Aby bylo tejpování úspěšné a prospěšné, je třeba použít skutečně kvalitní tejpovací pásky. Takové nabízí mezi jinými i firma ImuMedCZ, která se zaměřuje na prodej pomůcek pro nemocnice, pečovatelské instituce a zdravotnická zařízení. Tato společnost je držitelem mnoha certifikátů a odborných posudků, které jsou důkazem kvality jejich produktů včetně tejpů. Díky svým špičkovým cenám se navíc řadí mezi nejlevnější ve svém oboru na trhu.

 

Například výrobek s názvem ImuMedCZ Tape je kineziologický tejp navržený tak, aby vydržel i v drsných podmínkách co nejdéle, a to i přes sprchování, vodu, chlad a tak dále. Jeho vlákna jsou antimikrobiální a rychleschnoucí, takže se ho nemusíte bát používat ani při jakémkoli sportu. Tejp od společnosti ImuMedCZ je u uživatelů velmi oblíbený i díky tomu, že je šetrný k pokožce, tudíž nezpůsobuje svědění ani při cvičení. Dodává se navíc v šesti barvách.

 

Jak tejpování probíhá a jak dlouho trvá léčba?

 

Aplikace tejpů či kinezio tejpů není nepříjemná ani bolestivá. Terapeut, masér či jiný odborník vám dle svého zkušeného a odborného úsudku nalepí tejpy na místa, která to vyžadují. Ty už svou práci následně dělají samy. O případných omezeních vás musí informovat sám terapeut, ale nebývají většinou žádná. Pokud existují, tak vycházejí spíše ze zranění samotného, ne z použití této metody.

Zásady při tejpování

Tejpy jsou pohodlné a nevyžadují speciální péči. Kvalitní tejpy (například již zmíněný ImuMedCZ Tape) jsou lehké a dají se nosit až týden v kuse bez problémů. Doba, po kterou můžete nosit jeden tejp, závisí na povaze problému, pro který je aplikovaný. Neměla by však překročit jeden týden.

Vždy se držte přesně pokynů odborníka, který umí určit, kdy má jít konkrétně váš tejp dolů. Určit dobu, za kterou vám tejpy pomohou, není jednoduché, jelikož se používají stejně tak pro běžné úrazy, jako i pro vážnější onemocnění, jako je tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, bolesti zad a další. Doba jejich působení je tedy individuální.

Jaké zásady je nutné při tejpování dodržovat?

Tejpování může velice pomoci, ale musí se k němu přistupovat správně a odpovědně. V opačném případě bude vaše snaha k ničemu. Existují navíc i kontraindikace, kdy tejpování není vhodné. Proto se vždy poraďte se svým masérem či fyzioterapeutem, jestli je tato metoda vhodná právě pro vás. Pokud se rozhodnete tuto proceduru vyzkoušet, svěřte se do rukou odborníkovi. Mnozí lidé si myslí, že si prostřednictvím tejpů si člověk může pomoci sám doma. To je ale omyl - nejenže by měl být člověk před aplikací vyšetřen, ale především samotná aplikace vyžaduje jisté znalosti a zkušenosti s tejpováním, aby mohl tejp splnit svá očekávání. Nalepit tejp je velmi precizní práce a záleží na detailech a milimetrech. Odborník správně zvolí nejen místo, kam má tejpy nalepit, ale i správný materiál a značku použitého produktu.

Tejpování je velice dobrým podpůrným prostředkem pro řadu zranění a onemocnění. Je však třeba si uvědomit, že i kinezio tejpování je pouze přídavek, který má za úkol podpořit léčbu pacienta, ne ji zcela sám zajistit.