S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Odmítnout vše můžete zde.

Kontakty

ImuMed CZ, s.r.o.
Vrablovec 385/32
Ludgeřovice 747 14
tel: +420 776 774 757
info@imumedcz.cz
N 49°53.03515', E 18°13.32773'

Nejprodávanější

Anketa

Kde jste se dozvěděli o našem e-shopu?

Vyhledávač na internetu 43% Reklama na internetu 19% Doporučení od známého 16% Letáček 23%

ČLÁNKY A BLOG » Články a odkazy » Zásady při tejpování

Zásady při tejpování

Tejpy jsou pohodlné a nevyžadují speciální péči. Kvalitní tejpy (například již zmíněný ImuMedCZ Tape) jsou lehké a dají se nosit až týden v kuse bez problémů. Doba, po kterou můžete nosit jeden tejp, závisí na povaze problému, pro který je aplikovaný. Neměla by však překročit jeden týden.

Vždy se držte přesně pokynů odborníka, který umí určit, kdy má jít konkrétně váš tejp dolů. Určit dobu, za kterou vám tejpy pomohou, není jednoduché, jelikož se používají stejně tak pro běžné úrazy, jako i pro vážnější onemocnění, jako je tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, bolesti zad a další. Doba jejich působení je tedy individuální.

Jaké zásady je nutné při tejpování dodržovat?

Tejpování může velice pomoci, ale musí se k němu přistupovat správně a odpovědně. V opačném případě bude vaše snaha k ničemu. Existují navíc i kontraindikace, kdy tejpování není vhodné. Proto se vždy poraďte se svým masérem či fyzioterapeutem, jestli je tato metoda vhodná právě pro vás. Pokud se rozhodnete tuto proceduru vyzkoušet, svěřte se do rukou odborníkovi. Mnozí lidé si myslí, že si prostřednictvím tejpů si člověk může pomoci sám doma. To je ale omyl - nejenže by měl být člověk před aplikací vyšetřen, ale především samotná aplikace vyžaduje jisté znalosti a zkušenosti s tejpováním, aby mohl tejp splnit svá očekávání. Nalepit tejp je velmi precizní práce a záleží na detailech a milimetrech. Odborník správně zvolí nejen místo, kam má tejpy nalepit, ale i správný materiál a značku použitého produktu.

Tejpování je velice dobrým podpůrným prostředkem pro řadu zranění a onemocnění. Je však třeba si uvědomit, že i kinezio tejpování je pouze přídavek, který má za úkol podpořit léčbu pacienta, ne ji zcela sám zajistit.